A szigorú szabályozásoknak köszönhetően Európa fürdőzhető vizei jórészt kifogástalan állapotúak, ám van néhány, amely rossz minősítést kapott 2017-ben az Európai Környezetvédelmi Ügynökségtől (EKÜ). A listán magyarországi strandok is szerepelnek.
Az EKÜ legfrissebb jelentése szerint például az összes, kb. 22 ezer vizsgált európai strand 85 százaléka kiváló minősítésű, és mindössze 4 százaléka olyan, amit emberi fürdésre nem ajánlanak - írta a Pénzcentrum.
Magyarországon ráadásul még az EU-s átlagnál is jobb a helyzet víz fronton, ugyanis a 229 minősített hazai fürdővíz 94 százalékban kiváló vagy jó minősítést, 3 százalékban pedig elégséges minősítést kapott az Országos Közegészségügyi Intézet összesítése alapján. A jelentésből ugyanakkor kiderült az is, hogy hét magyarországi fürdőhelynek igencsak kifogásolható az állapota, ezért az ott való fürdőzés nem ajánlott. Ezek a következők:
- Göd: Felső gödi szabadstrand
- Makó: Maros Kalandpart
- Mosonmagyaróvár: Mosoni utcai szabadstrand
- Jánd: Tisza-parti szabad strand
- Tivadar: Tisza-parti szabad strand
- Vásárosnamény: Gergelyiugornyai szabadstrand
- Tiszasziget: Turisztikai Központ "Szabadstrand"
A hazai összesítés mellett azonban elkészült egy átfogó európai interaktív térkép is, ahol megnézhetjük azt is, hogy a környező országok, illetve a kedvenc turisztikai célországok mely részein érdemes különösen vigyázni a nyári melegben, ha csobbanni támadna kedve az odalátogatóknak.
A fotó illusztráció
Írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: boldoguljmosonmagyarovaron@gmail.com
Követed már a Boldogulj Mosonmagyaróváron oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!