Hol célszerű még fokozottabban figyelniük autós társainknak?
A vezess.hu munkatársai felmérést végeztek a balesetek helyszínei és a traffipax helyek összevetésével.
Melyik úton halnak meg a legtöbben, és hol van a legtöbb baleset? Mi az autópályák és a főutak sorrendje? Kikérték az adatokat, és összevetették a traffipaxok helyével.
Halálutak – könnyen rákerül a bélyeg egy-egy hazai útra, de mit mutatnak a baleset-számok?
Megnézték: a fekete listán szereplő utak közül melyiken mennyi jármű közlekedik, és egyáltalán, melyik út milyen hosszú. Ezek nyilvánvalóan befolyásolják a balesetszámokat.
Utánajártak annak is, mennyit traffipaxozik a rendőrség a legtöbb balesetes utakon a két éve baleset-megelőzési célból beállított VÉDA-rendszer traffipaxaival. (az adatok a KSH 2016-os statisztikái)
Ez a sztrádák sorrendje:
M1-es autópálya: az ország összes útja közül az M1-esen történt a 2-ik legtöbb baleset abban az évben.
Az M1 mostanában sokat szerepel a sajtóban a gyalázatos (és tegyük hozzá: helyenként veszélyes) állapota miatt, talán nem meglepő, hogy a balesetes adatsort is ez az autópálya vezeti. A minapi kormányzati bejelentés szerint sajnos csak foltozgatás lesz rajta, nem teljes hosszon elvégzett felújítás.
M7-es autópálya: az M7-esen történt a 8-ik legtöbb baleset.
A Főutak tekintetében:
1-es főút: itt történt a 4-ik legtöbb baleset.
Vajon ezeken a pályákon és főutakon hány traffipaxot helyeztek el?
Indokolt a kérdés, hiszen emberemlékezet óta a gyorshajtást tartja a rendőrség a legfőbb baleseti oknak. Csaknem két éve kimondottan baleset-megelőzési célból állította hadrendbe a VÉDA nevű traffipax-hálózatot az ORFK.
M1-es autópálya, 171 km-en 2 darab traffipax működik egy helyen, Budapest belterületén, az M1/M7 kivezetőjén.
Az 1-es főút, a 177 km-en összesen 4 helyen van fix traffipax.
2018-tól nagyságrendekkel kevesebb alkalommal vezényelnek rendőröket sebességmérésre az autópályákra és autóutakra. A döntés szerint inkább lakott területekre, illetve fokozottan balesetveszélyes, jellemzően kétsávos utakra vezénylik az állományt.
A rendőrség természetesen a mobil készülékeit is használta, és használja ezeken az utakon, amit honlapján rendszeresen közre is ad.
(fotó: orfk.hu)
írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: boldoguljmosonmagyarovaron@gmail.com
Követed már a Boldogulj Mosonmagyaróváron oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!