Tudtad, hogy hivatásunktól is függhet, hogy mennyi kávét fogyasztunk naponta?
Egy, a témában elvégzett kutatás szerint a legtöbb kávét az újságírók, a tanárok (talán ez lehet az oka a tanári szobák oly jellemző kávészagának), a rendőrök (akik minden bizonnyal egy fánkot is elfogyasztanak mellé), és a vízvezetékszerelők isszák. (Ez utóbbiak pedig bizonyára azért, mert ahány helyre kihívják őket a nap folyamán, annyiszor is kínálják meg egy csésze gőzölgő kávéval.)
Az e szakmákba tartozók nem kevesebb, mint öt csésze feketét is ledöntenek naponta.
Utánuk következnek a sorban az egészségügyi dolgozók, élükön a nővérkékkel a maguk három-négy csészéjével, a cégvezetők és a telefonos ügyintézők.
A rendszeresen kávét ivók sorában utánuk kullognak a számítástechnikai szakemberek, illetve az autósofőrök a napi egy-két csészéjükkel.
A szakembereket azonban igencsak megosztja a kérdés: mennyire egészséges, vagy káros a kávé fogyasztása, és mekkora az ajánlott ideális mennyiség?
Az általános vélemény szerint azonban csak négy csésze megivásán túl kockáztatjuk a magas vérnyomás és a dehidráltság veszélyét. Kisebb mennyiségben pedig még jót is tesz: antioxidáns tartalmának köszönhetően hatékonyan csökkenti a szívproblémák kialakulásának kockázatát.
Egy tízezer fős kérdőívből az is kiderült, hogy az emberek 85%-a rendszeresen megiszik naponta három csésze kávét, 70%-uk pedig azt állítja, ha kimarad a napi koffeinadag, az negatívan befolyásolja a munkájukat is.
Nem is gondolnád, milyen termékekben van még koffein!
És te mennyi kávét iszol?
Forrás: itt
Írjon nekünk, ha látott vagy hallott valamit: boldoguljmosonmagyarovaron@gmail.com
Követed már a Boldogulj Mosonmagyaróváron oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!